Kategorie
Uncategorized

Moda w kolorach ziemi, czyli jak łączyć brąz i szarość

Na samym początku pozwolę sobie na przedstawienie mody w kolorach ziemi , następnie rozwinę temat który was najbardziej interesuje a mianowicie łączenie brązu i szarości w modzie.
Kochani jak wiadomo kolory ziemi są zawsze modne , czy to w okresie wiosenno- letnim czy też jesienno-zimowym. W moim Artykule przyjrzymy się nieco bardziej modowym propozycjom ,barwom ziemi zarówno w najnowszych ofertach światowych brandów jak i naszych rodzimych marek.
Kolory ziemi w modzie są i będą zawsze ponadczasowe. Pamiętajmy że dotyczy to oczywiście mody damskiej jak i również męskiej.
Oczywiście trzeba przyznać iż kolory ziemi bardziej sprzyjają modzie w sezonie jesień-zima .Pozwolę sobie wymienić kolory ziemi dla tych z was którzy nie mają wiedzy na tyle by poznać szeroką gamę kolorów,
Kolorami ziemi nazywamy przede wszystkim te Kolory : beżowy, cielisty, kakaowy, brązowy, czekoladowy, kawowy, orzechowy, camel,
sepia, umbra. Zieleń butelkowa, zgniła, wiosenna, oliwkowa, malachitowa, szmaragdowa, pistacjowa… Niby trzy kolory, ale ich odcieni można naliczyć dziesiątki.
Beżowy, brązowy i zielony to baza kolorów ziemi – ich odpowiednikami mogą być tony: piaskowy, ziemisty oraz trawiasty.
Pamiętajmy jednak Kochani że, kolor w modzie to jeden z podstawowych wyznaczników stylizacji.
W każdym sezonie mamy nowe modne barwy, niemniej zasady łączenia kolorów pozostają uniwersalne.
Warto więc poznać najważniejsze reguły, tak by komponować zjawiskowe stroje bez obaw, że efekt końcowy nie będzie zadowalający.
Przyglądam się najpopularniejszym kolorom i ich dobrym towarzyszom, a także przybliżam najmodniejsze połączenia.
Czasem zdarza się nam , że kupimy ubranie w najmodniejszym kolorze, a później… nie bardzo potrafimy włączyć go do stylizacji.
W czym problem? Może się okazać, że w braku wiedzy na temat łączenia kolorów. A podstawowe informacje warto znać, bo przy umiejętnym doborze strojów nawet
z pozoru mało atrakcyjne spódnice, bluzki czy spodnie stają się zjawiskowym dopełnieniem stylizacji.
Oczywiście nie chodzi o żelazne reguły – moda to przyjemność, zabawa, często kierowanie się intuicją.
Jeśli jednak brakuje pewności, czy dane połączenie jest dobre, wiedza rozwiewa wątpliwości!
Z kolei projektanci coraz częściej odchodzą od stonowanych, uniwersalnych barw – takich jak biel, szarość, czerń czy beż.
Dzięki temu możemy ciekawie łączyć wyrazistsze kolory i takie zestawienia są obecnie najmodniejsze.
Jednym z najmodniejszymi kolorami które ze sobą genialnie współgrają i sprawiają że każde ubranie bądź stylizacja odżyje nabierze świeżości i blasku to kolory ziemi czyli brąz i szarość.
A my w tych kolorach będziemy prezentować się naprawdę znakomicie. Dlatego nie bój się właśnie w tym okresie jesienno-zimowym łączyć szarość i brąz.
To połączenie to najlepsze rozwiązanie aby właśnie w szare dni dodać sobie trochę słońca i blasku.
Kolory ubrań często łączymy intuicyjnie, ale z odpowiednią wiedzą, jak zestawiać barwy, możemy pewniej tworzyć oryginalne kompozycje.
Warto przy tym kierować się odwagą i kreatywnością – w końcu moda powinna sprawiać przyjemność oraz dawać satysfakcję!
Kochani zanim dojdziemy do podsumowania w skrócie opiszę wam te dwa kolory o których mówimy w naszym dzisiejszym artykule .
Brąz w modzie To kolor neutralny, który dostosowuje się do wszystkiego, z tego powodu, kto ubiera się w brązowy, stara się pozostać niezauważonym.
Choć przez wielu brąz jest kolorem uważanym za staromodnym i przeciętnym, jeśli chodzi o ubrania, to nigdy nie wychodzi z mody.
Niemniej jednak, nie jest to kolor polecany na oficjalne okazje, tak jak nie jest zalecane noszenie garniturów w tym kolorze, zwłaszcza przez kadrę kierowniczą
Natomiast szarość nie musi być nudna! Tegoroczna jesień upłynie nam pod znakiem szarości we wszelkich odcieniach.
I jak udowodniają projektanci szarość jest bazą wielu szykownych (i dalekich od nudy!) stylizacji!
Szarość to idealny kolor bazowy, który może być świetnym, neutralnym tłem dla wielu innych barw.
Lecz w tym sezonie szarość powinna grać pierwsze skrzypce! Nosimy ją w wersji total look, przeplatając ze sobą różne jej odcienie
lub łączyć z innymi modnymi kolorami, ale najlepiej prezentuje się w tym sezonie właśnie z brązem .
Dlatego też kochani stawiamy w tym sezonie przede wszystkim na te kolory szarość i brąz niech zostaną kolorami które pokochamy nosić.
Jeśli stawiacie na przykład na piękne okrycie w szarości ( jest to długi płaszcz ) nie bójcie się założyć do tego obuwie w kolorze właśnie brązu i dodajmy lekki zwiewny szal również w tym kolorze zapewni wam to szyk i elegancję.
Jeśli chodzi o ubiór codzienny również śmiało łączcie ze sobą te dwa kolory . Pamiętajmy że moda pozwala nam na wiele dlatego też jeśli bluzkę czy sweter bądź marynarkę mamy w brązie postarajmy się aby dolna część naszego ubioru była właśnie w szarości .
Jeśli mamy fajne dodatki takie jak rękawiczki , szal czy czapkę również przełamujmy to jednym z tych dwóch kolorów .
Tak więc kochani pamiętajmy i nie bójmy się tej jesieni jak i również w okresie zimowym nosić te dwa kolory które należą do kolorów ziemi. sprawmy że pomimo braku słońca nasze stylizacje sprawią że będziemy pełni energii i zdecydowanie pewniejsi siebie !